Orta Amerika'da fırtına felaketi: En az 30 ölü

Dikkat! bu haber “HABER 3” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Geçtiğimiz Pazar gününden beri Orta Amerika ülkelerinde etkili olan Julia Kasırgası, şiddetini yitirerek fırtınaya dönüştü.

Meksika’nın Guerrero eyaletine ulaşan ve ani yağışlara neden olan fırtına nedeniyle şu ana kadar Guatemala, El Salvador, Honduras ve Panama’da hayatını kaybedenlerin sayısı 30’a yükseldi.

Guerrero’da çok sayıda sel ve toprak kayması felaketi meydana gelirken, Acapulco şehrinde cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Birçok kişinin sürüklendiği sel suları arasında araçlar da mahsur kaldı. Acapulco şehri sivil savunma ekipleri bir kadının taşan nehrin akıntısına kapılarak kaybolduğunu ve arama çalışmalarının başlatıldığını bildirdi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Guerrero Eyaleti Eğitim Bakanlığı ise öğrenci ve öğretmenlerin can sağlığını korumak için bugün Acapulco, Costa Grande, Costa Chica ve Alta de la Sierra’daki okulların tatil edildiğini açıkladı. Yetkililer, bölgede Julia Fırtınası’nın neden olduğu yağışlı havanın önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek, halka tedbirli olmalarını tavsiye etti.

Kaynak :
https://www.haber3.com/dunya/orta-amerikada-firtina-felaketi-en-az-30-olu-haberi-6099470

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top