Playstation 4’ü Android Cihazlarda Oynamaya Hazırlanın

Sony Playstation 4 için yayınlanacak 7.00 güncellemesi hakkında yeni bilgiler yayınladı. Bu hafta içerisinde yayınlanması planlanan güncelleme iki önemli değişiklik getiriyor.  

Google Play üzerinden yayınlanacak olan Remote Play uygulaması ile uyumlu hale gelecek olan konsollar, Android 5.0 ve üzerindeki telefonlarda Playstation 4 oynamayı mümkün hale getirecek. 7.00 güncellemesi ile birlikte, yalnızca Sony’nin Experia telefonlarında bulunan ve geçtiğimiz yıl iOS’a gelen Remote Play, tüm mobil cihazlarda kullanılabilir hale gelmiş olacak.  

Yeni güncelleme ile birlikte gelen diğer değişiklik ise, Facebook entegrasyonunun kaldırılması oldu. Playstation hesaplarını Facebook ile entegre eden kullanıcılar, kazandıkları kupaları ve ekran görüntülerini doğrudan Facebook’a gönderebiliyordu. Aynı zamanda kullanıcı profilleri de Facebook isim ve profil resimlerini kullanıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bütün bu özellikler kaldırılıyor.  

Sony entegrasyonun neden sona erdiğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Konu hakkında Kotaku’nun Facebook’a ilettiği soruya gelen cevap ise şu şekilde oldu: “Sony ile Facebook entegrasyon özelliğini geliştirmek için anlaşmamızı güncelliyoruz. Bu konu hakkındaki anlaşmalar sona erene kadar, Playstation 4 üzerinden Facebook özelliklerine ulaşmak mümkün olmayacak. Yakın zamanda bir anlaşmaya varmayı ve bu özellikleri geri getirmeyi umuyoruz.” 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top