Polonya’da Drujba petrol hattında sızıntı

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Polonya petrol boru hattı operatörü PERN, dün gece Rusya’dan Avrupa’ya ham petrol taşıyan Drujba petrol boru hattında sızıntı tespit edildiğini açıkladı.

PERN tarafından yapılan açıklamada, Plock şehrine yaklaşık 70 kilometre uzaklıktaki boru hattının 1’inci hattında meydana gelen sızıntının nedeninin henüz bilinmediği aktarıldı.

Bölgenin güvenlik altına alındığı ve boru hattının 2’nci hattında herhangi bir problemin olmadığı bildirilen açıklamada, “Şu anda tüm PERN hizmetleri (teknik, operasyonel, itfaiyeciler ve çevre koruma) bu tür durum için sağlanan senaryolara göre gereken önlemleri alıyor” denildi.

  Rusya, Drujba boru hattı aracılığıyla Avrupa’ya ayda yaklaşık 3,2 milyon ton ham petrol tedarik ediyor. Macaristan, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti, Ruslardan petrol almaya devam etmek istediklerinden bu rota teknik olarak Rus petrolüne karşı AB ambargosunun dışında tutuluyor.

 

 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/polonyada-drujba-petrol-hattinda-sizinti/716466

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top