Putin ilk kez konuştu: Saldırıyı Ukrayna istihbaratı yaptı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2 gün önce Kırım köprüsünde meydana gelen patlamayla ilgili ilk kez konuştu.
Putin, Rusya’nın St. Petersburg kentinde Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Aleksandr Bastrıkin ile bir araya geldi.
Rusya ile yasa dışı ilhak edilen Kırım arasındaki köprüde dün meydana gelen patlamaya değinen Putin, “Bu, Rusya Federasyonu’nun kritik öneme sahip sivil altyapısını yok etmeyi amaçlayan bir terör saldırısıdır. Bunu düşünen, gerçekleştiren ve sipariş eden Ukrayna istihbarat servisidir” dedi.
Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Bastrıkin de patlamayla ilgili terör suçundan dava açıldığı bilgisini paylaşarak, “Bu, soruşturmanın ilk aşamasında elde edilen bilgilerle doğrulandı” diye konuştu.
Bastrıkin, Rus ve yabancı uyruklu vatandaşların, patlamanın gerçekleştirilmesi konusunda Ukrayna istihbaratına yardımcı olduğunu ifade etti.
Yarın Güvenlik Konseyi’ni toplayacak olan Putin’in, köprü saldırısına karşı Ukrayna’ya sert ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12345810/putin-ilk-kez-konustu-saldiriyi-ukrayna-istihbarati-yapti

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12345810/putin-ilk-kez-konustu-saldiriyi-ukrayna-istihbarati-yapti

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top