Rum kesiminin silahlanma bütçesinde İHA, füze ve saldırı helikopteri tedariki yer alıyor

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rum kesiminde yayımlanan Politis gazetesinin haberinde, Rum Savunma Bakanlığının, 2023 bütçesinde silahlanmaya 170 milyon avro ayıracağı kaydedildi.
GKRY’nin silahlanma ile ilgili 2020’ye kadar ayırdığı bütçenin yıllık 100 milyon avroyu geçmediği anımsatılırken, 2021’de bunun 143 milyon avro, 2022’de ek bütçelerle 180 milyon avro olduğu ifade edildi. Haberde, Rum Savunma Bakanlığının silahlanma ile ilgili mevcut sözleşmeleri sürdüreceği belirtilirken, yeni sözleşmelerin İHA, anti-dron sistemleri, modern hava savunma sistemi, tanksavar füze sistemi ve Airbus’tan 6 adet H145M tipi hafif saldırı helikopteri alımı ile ilgili olacağı bildirildi.
BÜTÇE HAZİRANDA ONAYLANDI
Rum Meclis Savunma Komitesi, 21 Haziran’da Airbus’tan altı savaş ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12344777/rum-kesiminin-silahlanma-butcesinde-iha-fuze-ve-saldiri-helikopteri-tedariki-yer-aliyor

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12344777/rum-kesiminin-silahlanma-butcesinde-iha-fuze-ve-saldiri-helikopteri-tedariki-yer-aliyor

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top