Rusya: Angara füzesi başarılı şekilde uzaya fırlatıldı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Rusya Savunma Bakanlığı, Rus askeri uzay aracını taşıyan Angara-1.2 isimli hafif taşıyıcı füzenin Plesetsk Uzay Üssü’nden başarılı bir şekilde uzaya fırlatıldığını duyurdu.

Sputnik Türkiye’nin haberine göre açıklamada, “Cumartesi günü saat 22.55’te devlet test uzay üssü Plesetsk’ten Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’nin uzay birliklerinin muharebe birimleri, Rusya Savunma Bakanlığı’nın çıkarları doğrultusunda uzay aracını taşıyan Angara-1.2 hafif sınıf taşıyıcı füzeyi başarıyla fırlattı” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Angara-1.2’nin saat 22.58’de G.S. Titov Uzay Kuvvetleri Ana Test Uzay Merkezi’ndeki kara araçları tarafından takibe alındığı belirtildi ve “Uzay aracına ‘Kosmos-2560’ sıra numarası verildi” denildi.

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/rusya-angara-fuzesi-basarili-sekilde-uzaya-firlatildi-haber-1585026

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top