Rusya ile Ukrayna arasında yeni esir takası gerçekleşti

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Türkiye’nin girişimleriyle Ukrayna ve Rusya arasında başlatılan esir takasları meyvesini vereye devam ediyor. Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rusya tarafıyla yapılan esir takası sonucu 32 Ukraynalı askerin serbest bırakıldığını ve ülkeye getirildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Rusya ile yapılan esir takası sonucunda 32 askerin Ukrayna’ya iade edildiği bilgisi aktarılarak, “Bizimkiler evde. Bir esir değişimi daha gerçekleşti.” ifadelerine yer verildi.
Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Andriy Yermak da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda esir takası hakkında bilgileri vererek 32 Ukraynalı askeri ülkeye getirdiklerini bildirdi….

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12363747/rusya-ile-ukrayna-arasinda-yeni-esir-takasi-gerceklesti

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12363747/rusya-ile-ukrayna-arasinda-yeni-esir-takasi-gerceklesti

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top