Rusya'dan Belarus'u savaşa katma planı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ukrayna savaşında belirlediği hedeflere bir türlü ulaşamayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dört koldan büyük savaş planını yeniden devreye soktu. Belarus başkenti Minsk’ten gelen haberler savaşta kuzeyden yeni cephenin açılmak üzere olduğuna işaret etti. Belarus’ta görevli Ukrayna Büyükelçisi İgor Kizima önceki akşam Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak kendisine, “Ukrayna, Belarus’a saldırmaya hazırlanıyor. Bu girişimlere en sert yanıt verilecek” notası verildi.
KİEV: KABUL ETMEYİN
Büyükelçi Kizima’nın elindeki Belarus notasını ülkesine iletmesinden kısa süre sonra Kiev’den karşı açıklama geldi. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun Putin tarafından kuzeyden Ukrayna’ya saldırma konusunda ikna edildiği belirtilerek, “Ukrayna, komşumuz Belarus’a saldıracağını ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12346248/rusyadan-belarusu-savasa-katma-plani

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12346248/rusyadan-belarusu-savasa-katma-plani

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top