Sakharov Ödülü’nde adaylar üçe indirildi

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) her sene insan hakları ve düşünce özgürlüğü alanında verdiği Sakharov Ödülü’ne bu yıl Julian Assange, 24 Şubat’tan beri Rusya’nın işgali altındaki Ukrayna halkı ve Kolombiya Hakikat Komisyonu aday gösterildi.

Fotoğraf: www.europeana.eu

AP Dış İlişkiler Komitesi ve Kalkınma Komitesindeki milletvekilleri, oylamayla 2022 Sakharov Ödülü için aday sayısını üçe indirdi. Britanya’dan ABD’ye iadesine karar verilen Wikileaks kurucusu Assange, Kolombiya’da iç savaşın sonlandırılması çabaları kapsamında insan hakları ihlallerinin araştırılması için kurulan Hakikat Komisyonu ve ‘cesur Ukrayna halkı.’

Adını Sovyet fizikçi ve siyasi muhalif Andrei Sakharov’dan alan ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/sakharov-odulunde-adaylar-uce-indirildi/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/sakharov-odulunde-adaylar-uce-indirildi/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top