Samsung CEO’su Galaxy Fold’da Aceleci Davrandığını Kabul Etti

Katlanabilir yapısıyla akıllı telefonları sonsuza dek değiştirecek
bir tasarıma sahip olan Samsung Galaxy Fold’un satışa sunulması planlanan ilk
parti sürümlerinde yaşanan sıkıntılar konusunda Samsung CEO’su açık konuştu.

Geçtiğimiz Nisan ayında son kullanıcıya sunulması beklenen
Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un çıkışı, inceleme yapan
basın kuruluşlarının tespit ettiği önemli problemler sonrasında ileri bir
tarihe ertelenmişti.

Samsung CEO’su DJ Koh, Güney Kore’nin Seul şehrinde gerçekleştirdiği basın toplantısında yaşanan problemlere ilişkin olarak şu yorumda bulundu:

“Bu utanç vericiydi. Ürün tam anlamıyla hazır olmadan çıkması konusunda ben ısrar ettim. Katlanabilir telefon konusunda daha dikkatli davranmam gerekiyordu, şimdi ise iyileştirme sürecindeyiz. Şu an 2.000’den fazla cihaz her açıdan test altına alındı. Tüm hataları belirleyip, gidereceğiz. Bazı hatalardan haberimiz dahi yoktu. Neyse ki incelemeler sayesinde ne konuda gelişme kaydetmemiz gerektiğini biliyoruz.”

Samsung’un Küresel Pazar Strateji Sorumlusu Stephanie Choi
ise şirketin sınırları zorlayan hedeflerinin bazen böyle hatalara yol
açabileceğini dile getirdi.

Akıllı telefon marketinde kendini tekrarlayan tasarımlara bir cevap olarak ortaya çıkan katlanabilir ekrana sahip Galaxy Fold’un 5G ve nesnelerin interneti teknolojilerinin yükselişiyle beraber ihtiyaç duyulabilecek yenilikçi akıllı cihaz konusunda boşluğu dolduracağına inanılıyor.

5G, yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanında yaşanan gelişmeler sayesinde her gün daha fazla cihazın birbiriyle konuştuğunu hatırlatan Koh, katlanabilir ekran teknolojisinin geleceğe şekil vermede önemli bir noktada durduğuna inanıyor.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top