Samsung Mobil Bölümünün Yeni Patronunu Duyurdu

Samsung Electronics mobil bölümünün başında büyük bir değişikliğe gitti. 2015 yılından beri bölümün CEO’su olan Koh Dong-Jin’in yerine 52 yaşında Roh Tae-moon geldi. Bu değişikliğin Huawei ve Xiaomi gibi rakiplere karşı daha etkili politikalar geliştirmek amacıyla olduğu düşünülüyor. 

Daha önce Galaxy markasının geliştirme yöneticiliğini yapan 52 yaşındaki Roh, bundan böyle bütün mobil birimin liderliğini yapacak. Bir önceki CEO Koh Dong-Jin ise mobil birimi ve ağ donanımını içeren IT&Mobile bölümünü denetleyecek. 

Şİrkete 1997 yılında katılan Roh, Galaxy cihazları üzerindeki çalışmalarının yanı sıra, ürünlerin maliyetlerinin azaltılması konusunda da etkili olmuş bir isim. Reuters’ın haberine göre, Roh’un azalttığı maliyetler sayesinde Huawei gibi Çinli rakipler karşısında rekabet mümkün olmuş. 

Samsung şu anda global pazarda liderliğini sürdürmeye devam etse de, orta ve aşağı segmentte Huawei, Vivo, Oppo gibi rakiplerine karşı güç kaybediyor. Roh’un ana görevi de Çin ve Hindistan gibi önemli pazarlarda büyümeyi artırmak olacak. 

Samsung’Un 11 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco kentinde düzenleyeceği Unpacked 2020 etkinliği içerisinde yeni amiral gemisi serisi Galaxy S20’yi tanıtması bekleniyor. Bu etkinlikte S20, S20+, S20 5G ve S20 Ultra 5G isimli 5 farklı modelin tanıtılacağı tahmin ediliyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top