Savaş Avrupa'ya mı yayılacak? Almanya olası saldırılara hazırlanıyor

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer tehdidinden sonra Almanya, olası saldırılara hazırlanıyor.
Almanya Savunma Bakanlığına bağlı, acil durumlarla ilgili ülke içi operasyonlar biriminin başkanı Korgeneral Carsten Breuer, Almanya’nın altyapısına karşı olası saldırılara karşı uyarıda bulundu.
Breuer, Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, birim olarak özellikle hibrit tehditlere odaklandıklarını belirterek, “Bu tam barış olmayan, ancak henüz gerçek savaş da olmayan aradaki bir durumdur.” dedi.
Buradaki durumun askerleri ve tankları olan düşman bir ordunun ülkeye saldırmasıyla ilgili olmadığını ifade eden Breuer, ancak altyapıya yönelik saldırıların, siber saldırılar veya örneğin kışlalar üzerinde dronlarla keşif uçuşları yapma şeklinde olabileceğini belirtti.
Bunların tedirginlik oluşturmaya ve devlete olan güveni sarsmaya yönelik eylemler olduğunu aktaran Breuer, “Her trafo merkezine, her enerji santraline, her ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12345675/savas-avrupaya-mi-yayilacak-almanya-olasi-saldirilara-hazirlaniyor

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12345675/savas-avrupaya-mi-yayilacak-almanya-olasi-saldirilara-hazirlaniyor

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top