Son Dakika: Rusya'dan Türkiye açıklaması

Dikkat! bu haber “Cumhuriyet” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya, Ukrayna’da 24 Şubat’ta başlayan işgalinin ilk haftalarından bu yana en kapsamlı saldırıları düzenledi.. Ukrayna’nın başkenti Kiev, Lviv, Dnipro ve Zaporijya’da peş peşe patlamalar meydana geldi. 

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna’daki saldırılara yönelik açıklamada “Tüm bunlar özel askeri operasyon kapsamında oluyor. Elbette operasyonun önemli kısımları başkomutana bildirilmeden yürütülmüyor” ifadelerini kullandı.

Peskov ayrıca Kazakistan’daki güvenlik zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşebileceğini belirtti.

Peskov açıklamasında “Putin ve Erdoğan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna görüşmesine ev sahipliği teklifini görüşebilir” ifadelerini kullandı.

AYRINTILAR GELİYOR…

Kaynak :
https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/son-dakika-rusyadan-turkiye-aciklamasi-1990652

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top