Suudi Arabistan'dan Ukrayna'ya destek: 400 milyon dolar insani yardım yapacak

Dikkat! bu haber “Cumhuriyet” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Görüşmede, ikili ilişkiler ve Ukrayna’daki son durumun ele alındığı belirtildi.

Görüşmeden sonra Suudi devlet haber ajansı SPA, Suudi Arabistan’ın Ukrayna’ya 400 milyon dolar insani yardım sağlayacağını duyurdu.

Ajans, Veliaht Prens Salman’ın, ülkesinin arabuluculuk çabalarını sürdürmeye ve gerilimi düşürmek için her şeyi desteklemeye hazır olduğunu ifade etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Zelenski, Suudi Arabistan yönetiminin Ukrayna halkına 400 milyon dolar tutarında ek insani yardım sağlama kararından dolayı Veliaht Prens’e teşekkür etti ve minnettarlığını dile getirdi” ifadelerine yer verildi.

Kaynak :
https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/suudi-arabistandan-ukraynaya-destek-400-milyon-dolar-insani-yardim-yapacak-1992481

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top