Tayvan'da sokak köpekleri sorununa dronlu çözüm

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Tayvan’ın birçok şehrinde çeşitli sorunlara neden olan başıboş köpeklerin yakalanması için dronlar kullanılmaya başlandı. Tainan’da hayata geçirilen takip sistemi için özel bir ekip de oluşturuldu. Tainan Hayvan Sağlığı Teftiş ve Koruma Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre, dronlar sayesinde sokak köpeklerinin en çok gezdiği alanlar belirleniyor ve daha sonra o noktalara personel gönderilip köpekler toplanıyor. Toplanan köpeklere daha sonra özel eğitim veriliyor veya sahiplenilmek üzere barınaklara alınıyor.
Tayvan Tarım Konseyi’nin 2019 yılında yaptığı bir araştırmaya göre ülkede 155 bin sokak köpeği olduğu tahmin ediliyor. Bu köpeklerden 19 bini Tainan’da yaşarken, 20 bini Pingtung şehrinde bulunuyor….

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12381998/tayvanda-sokak-kopekleri-sorununa-dronlu-cozum

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12381998/tayvanda-sokak-kopekleri-sorununa-dronlu-cozum

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top