Tayvan'da tayfun hayatı felç etti

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Tayvan’ın kuzeydoğusunda etkili olan Nesat Tayfunu sağanak yağışları beraberinde getirdi. Ülkenin birçok bölgesinden sel haberi gelirken, Yilan ilçesindeki bir otelde 8 kişi mahsur kaldı.

 

Yetkililer tarafından gerçekleştirilen operasyonda kurtarılan 8 kişi botlarla tahliye edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Yilan ilçesinin Datong kasabasına dünden beri 902 milimetre yağış düştüğü belirtildi. Bölgede bulunan Yangming Dağında da şiddetli yağışlar nedeniyle toprak kaymaları meydana geldi.

Öte yandan, sağanak yağışların devam ettiği ülkede, halka mümkün olduğunca dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuldu. Yağışların hafta içi de süreceği belirtilirken, tayfunun yarın ülkeyi terk etmesi bekleniyor.

                                        

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/tayvanda-tayfun-hayati-felc-etti/717054

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top