Twitter’ın Android Uygulamasında Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın Android cihazlarda kullanılan uygulamasında, kullanıcıların halka açık olmayan bilgilerine ulaşılabilecek seviyede ciddi bir güvenlik açığı tespit edildi. 

Güvenlik açığı sayesinde bir kullanıcının özel mesajlarını ve konum bilgilerini görmek ve o kullanıcı adına DM veya tweet atmak mümkün oluyor. Bu güvenlik açığından herhangi birinin zarar gördüğünü söylemenin zor olduuğunu söyleyen Twitter yetkilileri, etkilenmiş olabilecek kullanıcılarını uygulama ve e-posta yoluyla bilgilendirdiklerini belirtiyor. Gelen bilgilendirme mesajları, kullanıcıların güvenlik için atmaları gereken adımları anlatıyor.

Twitter son yayınlanan güncelleme ile açığı kapattığını ve kullanıcıların en kısa sürede uygulamalarını güncellemeleri gerektiğini belirtiyor. Uygulamasını hemen güncelleyemeyecek olan kullanıcıların, bu işlemi gerçekleştirene kadar tarayıcı üzerinden bağlanmalarının daha güvenli olduğu belirtiliyor.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top