Ukrayna: Kiev'e kamikaze İHA saldırıları düzenlendi

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Rusya’nın, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e kamikaze insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı düzenlediği duyuruldu. Kiev Belediye Başkanı Vitaly Kliçko, Şevçenski bölgesinde 4 ayrı patlama yaşandığını söyledi.

‘SİLAHARI İRAN VERİYOR’

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, söz konusu saldırıların kamikaze İHA’lar tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Bu silahları Rusya’ya İran’ın verdiğini ileri süren Yermak, ‘acilen’ daha fazla hava savunma sistemine ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. İran, Rusya’ya İHA tedarik ettiğine yönelik iddiaları reddediyor.

Telegram hesabından açıklama yapan Kliçko, bölgede arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü aktardı ancak can kaybı veya yaralı bilgisi paylaşılmadı.

ZELENSKİY: DONBAS’TA YOĞUN ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan, Ukrayna’nın doğusunda yer alan Donbas bölgesinde yoğun çatışmaların sürdüğü açıklandı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Bahmut ve Soledar kentlerinde ‘çok ağır çatışmalar’ olduğunu duyurdu. (DIŞ HABERLER)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/ukrayna-kieve-kamikaze-iha-saldirilari-duzenlendi-haber-1585132

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top