Ukrayna lideri Zelenski'den Putin'e gözdağı: Bizi korkutmak veya durdurmak imkansız

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya’nın dün sabah saatlerinden itibaren Ukrayna’nın başkenti Kiev’i bombardımana tutması dünyada büyük yankı uyandırdı. Saldırılarda en az 19 kişi öldü, 105 kişi ise yaralandı. Ukrayna yangın yerine dönerken Devlet Başkanı Zelenski, gece saatlerinde Telegram hesabından yaptığı görüntülü paylaşımında, Rus güçlerinin bu sabah Ukrayna’nın birçok bölgesindeki şehirlere düzenlediği saldırılara tepki gösterdi.

“İRAN YAPIMI 13 İHA’YI VURDUK”

Kiev’de sabah düzenlenen füze saldırıları sonucu hasar gören altyapının tamir çalışmalarını yapan iş makinelerinin önünde açıklama yapan Zelesnki, “Şu anda ülke genelinde restorasyon çalışmaları devam ediyor.” diye konuştu.

Rusya’nın, Ukrayna’nın şehirlerine toplam 84 seyir füzesi fırlattığı ve bunlardan 43’ünün Ukrayna Hava Savunma Sistemleri tarafından imha edildiğini kaydeden Zelenski, ayrıca Rusların gönderdiği İran üretimi 24 İHA’dan 13’ünün Ukrayna güçlerince vurulduğunu belirtti. 

“BAŞARISIZLAR BU YÜZDEN TERÖRE BAŞVURUYORLAR”

Zelenski, “Ve ondan sonra bile her on dakikada bir İran üretimi ‘Şahidlerin’ vurulduğuna ilişkin bir mesaj alıyorum.” dedi.

Konuşmasında, “Ukrayna’nın korkutulması imkansız, sadece daha da birleşmesi mümkün.” ifadesine yer veren Zelenski, Rusya’nın, Ukrayna cephesinde sahada başarısız olduğu için ülkesine yönelik “terör” eylemleri düzenlediğini savunarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ukrayna’nın durdurulması mümkün değil. Şimdi de işgalciler savaş alanında bize karşı başarısızlar ve bu yüzden bu teröre başvuruyorlar.”

Ukrayna’da hava saldırısı tehlikesi sürdüğü için vatandaşlara dikkatli olmaları çağrısında bulunan Zelenski, savaşta kazanacaklarını söyledi.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/ukrayna-lideri-zelenskiden-putine-gozdagi-bizi-korkutmak-veya-durdurmak-imkansiz/716298

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top