WhatsApp Kaybolan Mesajlar Özelliğini Getiriyor

WaBetaInfo sitesinin hazırladığı habere göre, WhatsApp, yeni güncellemesi ile birlikte “Kaybolan Mesajlar” özelliğini de getirmeye hazırlanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik ile gönderilen mesajlar, belirlenen sürenin sonunda otomatik olarak konuşmadan silinecek.  

Kaybolan Mesajlar Özelliği Grup Seçenekleri İçerisinden Seçilebilecek

WhatsApp’ın Beta 2.19.275 sürümü ile birlikte denemeye açılan özellik, gruplar içerisinde kullanılabilecek. Grup seçenekleri içerisinden aktif edilebilen bu özellik sayesinde, mesajları 5 saniye ya da 1 saat gibi süreler içerisinde kendisini silmesi mümkün olacak. Bu özellik ile silinen mesajlar, geride “Mesaj Silindi” uyarısı da bırakmayacak.  

5 Saniye ve 1 Saat İçinde Silinme Seçenekleri Görülüyor

Hala geliştirme aşamasında olan bu özellik, yalnızca bazı beta kullanıcılarında açık durumda. Alfa sürümünden çıkıp, tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil. Şu anda bulunan tüm görseller “Grup Seçenekleri” kısmına ait olsa da özel konuşmalarda da bu özelliğin kullanılabileceği düşünülüyor. 

Kaynak: wabetainfo.com 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top