Yunan Siyasetçi: Amerikan sömürgesi haline geldik

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Türkiye’ye karşı provokatif eylemleriyle dikkat çeken Yunanistan adeta bir ABD’nin sömürge üssüne dönüşürken Yunan siyasetçiden itiraf gibi bir açıklama geldi. Giannis Kotsailidis, ‘Amerikan sömürgesi haline geldik.’ dedi.

Türkiye’ye karşı provokatif eylemleri üst çıtaya taşıyan Yunanistan’da, gerçekleri görmeye başlayan birileri çıkmaya başladı. NATO’nun doğu kanadını güçlendirme bahanesiyle ülkedeki birçok kritik liman ve askeri üssü ABD’ye süresiz teslim eden Yunanistan’da artık çatlak sesler çıkıyor. ABD’nin ülkesindeki askeri varlığını artırmasına tepki gösteren Yunan siyasetçi, ‘Amerikan sömürgesi haline geldik.’ tespitinde bulundu.

ÜS SAYISI 10’UN ÜZERİNE ÇIKACAK

Sputnik’e demeç veren Kotsailidis, Washington’un ülkedeki askeri varlığını artırmaya yönelik faaliyetlerini eleştirerek ABD’nin Yunanistan’da 5-6 bölgede daha üs kurmak istediğine ve böylece ülkedeki ABD üslerinin sayısının 10’un üzerine çıkacağına işaret etti.

”YUNANİSTAN EGEMENLİĞİNİ KAYBETTİ”Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/yunan-siyasetci-amerikan-somurgesi-haline-geldik-haber-422078

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/yunan-siyasetci-amerikan-somurgesi-haline-geldik-haber-422078

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top