Zahorova: “Ukrayna Zaporijya NGS’yi nükleer bombaya dönüşmeyi amaçlıyordu”

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Ukrayna’nın Zaporijya Nükleer Güç Santrali’ni (NGS) kirli bir nükleer bombaya dönüştürmeyi planladığını söyledi.

Zaharova, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin NATO’ya Rusya’yı vurma çağrısı yapmasını Pervıy Kanal’da değerlendirdi.

Sözcü, Kiev hükümetinin nükleer şantaj uyguladığını ve Ukraynalı güçlerin Zaporijya NGS’ye yönelik aşırıcı saldırılarının bunu kanıtladığını ifade etti.

Zaharova, Ukrayna’nın tesisi saldırılar yardımıyla “kirli bir nükleer bombaya dönüştürmeye çalıştığını” belirtirken, Kiev’in ideolojisinin nükleer tesis tehdidi oluşturmak için mümkün olan her şeyi yapmak ve o tesisi kirli bir nükleer bomba olarak kullanmak olduğunu kaydetti.

Zelenski’nin sözlerinin Ukrayna’nın Zaporijya NGS’ye yönelik aşırı tutumunu doğruladığını ifade eden Zaharova, santrale gerçekleştirilen saldırıların nükleer şantaj ve terör eylemi olduğunu söyledi.  

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/zaharova-zaporijya-ngs-hakkinda-hangi-iddialarda-bulundu-haber-194465

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top