Zelenskiy: Macron bana hep 'Whatsapp'tan ara' der

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Almanya’da yayın yapan ZDF televizyonuna konuştu.

Sputnik Türkiye’nin aktardığına göre, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Avrupa liderleriyle sıcak ilişkilere sahip olduğunu söyleyen Zelenskiy, Macron’un ondan WhatsApp’tan aramasını istediğini belirtti.

Zelenskiy, “Gerçekten de (Eski İngiltere Başbakanı) Boris Johnson, (Polonya Cumhurbaşkanı) Andrzej Duda ile yakın ilişkilerimiz var. Letonya ve Litvanya, her an arayabildiğim ülkeler. Emmanuel Macron bana hep şunu söyler: ‘Beni Whatsapp’tan ara’. Gerçekten de bu bahsettiğim liderlerle çok şeyimiz var. Protokole göre değil, hızlıca konuşuyoruz” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile diplomatik ilişkilerin devam ettiğini anımsatan Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’daki altyapı tesislerine yönelik son saldırıların ardından onu ilk arayanların Scholz, Duda ve Macron olduğunu dile getirdi.

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/zelenskiy-macron-bana-hep-whatsapptan-ara-der-haber-1584807

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top