Zelenskiy: "Ukrayna, işgalcilerin ateşi altında"

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Zelenskiy, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, Rus kuvvetlerinin S-300 sisteminden fırlattıkları füzelerin, Mıkolayiv’de bir apartmana isabet ettiğini duyurdu.

Rusların yine Mıkolayiv’de bulunan Kestane Meydanı’nda yer alan çiçek pazarını da bombaladıklarını belirten Zelenskiy, “Ukrayna işgalcilerin ateşi altında. En iyi yaptıkları şeyi yapmaya devam ediyorlar, sivilleri korkutuyorlar ve öldürüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Mıkolayiv’deki saldırılarda bir kişinin yaşamını yitirdiğini kaydeden Zelenskiy, Rusya’nın “terör” devleti olduğunu savunarak, bu saldırılardan Rusya’yı sorumlu tuttuğunu söyledi.

Rus güçlerin ayrıca bugün Ukrayna’nın başkenti Kiev başta olmak üzere, Dnipro, Harkiv, Kriviy Rig ile Jitomir şehirlerine de saldırılar düzenlendiği belirtildi.

 

 

 

 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/zelenskiy-ukrayna-isgalcilerin-atesi-altinda/717350

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top