Zelenskiy'den Erdoğan'ı kızdıracak sözler

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ukrayna lideri Zelenskiy, Putin’e yönelik ‘savaş suçu’ iddiasını yineleyerek savaş suçlarının incelenmesi için özel bir mahkeme kurulması gerektiğini söyledi. Zelenskiy “Putin ile diplomasi yürüten dünya liderleri yalnız bırakılmalı” çağrısı yaptı.
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) delegelerine video mesajında hitap eden ve Rusya’ya karşı ‘birlikte hareket etme’ çağrısında bulunan Zelenskiy, hava savunma sistemleri talebini de bir kez daha dile getirdi.
ERDOĞAN’I KIZDIRACAK SÖZLERPutin ile ‘diploması yürütülmemesi gerektiğini’ ifade eden Zelenskiy, “Bugün Rusya ile diplomasi yürütemeyiz, uluslararası hukuka saygı duymayan ve öldüren liderlere saygı gösteremeyiz” ifadelerini kullandı.
“Putin ile diplomasi yürüten dünya liderleri yalnız bırakılmalı” diyen Zelenskiy, Rusya’ya mali yardımın tamamen kesilmesi gerektiğini belirtti.
“KİEV’DE KRİTİK ALTYAPI TESİSLERİ VURULDU”Ayrıca Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi ve Kiev bölge yönetimi, başkent ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12376089/zelenskiyden-erdogani-kizdiracak-sozler

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12376089/zelenskiyden-erdogani-kizdiracak-sozler

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top