Zoom, İki Yeni AR&GE Merkeziyle Sektöre Öncülük Edecek

Video konferans servislerinde öncü olan Zoom resmi blog sayfasından yaptığı duyuru ile Arizona, Phoenix ve Pensilvanya, Pittsburgh bölgelerinde iki yeni Ar&Ge merkezi açacaklarını açıkladı.

Yetenekli yeni yazılım mühendislerini bu Ar&Ge merkezlerine dahil etmeye başlayan Zoom, çalışanlarına COVID-19 salgını nedeniyle uygulamada olan sosyal mesafe ve izolasyon önlemlerinin azaltılması beklenen 2020 sonbahar aylarına kadar evden çalışabileceklerini bildirdi. Açılan bu yeni Ar&Ge merkezleri, Zoom’un mevcut Ar&Ge noktaları ve merkez üssüne yazılımsal destek sağlayacak.

Zoom CEO’su Eric S. Yuan konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “ Hem Phoenix hem de Pittsburgh’daki Ar&Ge noktalarımız Zoom’un devam eden büyümesini ve süregelen başarısını desteklemeye yardımcı olmak için iyi konumlandırılmış üst seviyede eğitimli, yetenekli ve çeşitli konularda uzmanlık kazanmış kişilerden oluşan bir mühendis havuzuna sahip. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu her iki yeni Ar&Ge merkezine çoğunluğu yerel üniversitelerden mezun olmuş 500 yeni yazılım mühendisi ile takviye sağlamayı amaçlıyoruz. Sınıfının en iyi, ölçeklenebilen, gizlilik ve güvenlik ile dünya lideri video iletişim platformumuzu geliştirmeye devam ederken ekibimizi genişleterek neleri başardığımızı görmeyi dört gözle bekliyorum.”

Zoom’un  Phoenix şehrine kurduğu yeni Ar&Ge merkeziyle genişlemesini, Arizona için teknoloji ve yeniliğe dayalı yeni bir ekonomiyi büyütme ve destekleme çabalarının bir parçası olarak yorumlayan Arizona Eyalet Üniversitesi Rektörü Michael M. Crow, alanında en yüksek ödüle layık görülen ulusal rekabetçi bir fakülte olarak yılda 4.500 mühendislik mezunu verdiklerinin altınız çiziyor.

Ar&Ge merkezinin diğer ayağı olan Pittsbugh şehrinde bulunan Carnegie Mellon Üniversitesi Rektörü Farnam Jahanian ise Zoom’un mühendislik, bilgisayar bilimi ve yapay zeka için dünya lideri bir merkez olan Pittsbugh’da bir araştırma ve geliştirme merkezi kurmayı planladığı için heyecan duyduklarını dile getirirken; vizyon sahibi öğretim kadrosu ve son derece yetenekli öğrencileriyle mevcut pazarlar ve endüstriler arasında dijital dönüşümü hızlandırmak için devrim niteliğinde çalışmaları Zoom ortaklığında devam ettirmeyi dört gözle beklediklerini açıkladı.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top