ABD stratejik rezervlerden piyasaya petrol sürmeye devam edecek

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD, artan yakıt fiyatlarını düşürmek için kongre seçimlerinden önce, stratejik petrol rezervlerinden piyasaya daha fazla petrol sürecek.

Fotoğraf: Reuters

Reuters’a konuşan ABD’li yetkililer, önümüzdeki ay düzenlenecek Kongre seçimlerinden önce yakıt fiyatlarını düşürmek amacıyla stratejik petrol rezervinden daha fazla petrol satmayı planlıyor. Yönetimin ayrıca, pompa fiyatlarıyla mücadele kapsamında stokların yeniden doldurulması için detaylı yol haritası açıklaması bekleniyor.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve ve diğer üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun enerji ve petrol bakanları, günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararı almıştı. Bu, ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/abd-stratejik-rezervlerden-piyasaya-petrol-surmeye-devam-edecek/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/abd-stratejik-rezervlerden-piyasaya-petrol-surmeye-devam-edecek/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top