DSÖ’den önlem çağrısı: Hareketsizlik kaynaklı hastalıklarda 500 milyon kişi tehlikede

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) raporuna göre 2030’a kadar hareketsizlik kaynaklı sağlık sorunu çekenlerin sayısı 500 milyonu bulabilir.

Fotoğraf: Reuters

DSÖ tarafından yayımlanan 2022 Küresel Fiziksel Aktivite raporuna göre dünya genelinde artan hareketsizlik bir çok sağlık sorununu beraberinde getiriyor.

DW Türkçe’nin rapordan aktardığına göre hükümetlerin egzersizi teşvik etmek üzere gereken önlemleri almamaları halinde, dünya çapında yaklaşık 500 milyon kişinin 2020 ile 2030 arasında kalp hastalığı, obezite, diyabet veya fiziksel hareketsizlik kaynaklı diğer hastalıklara yakalanabilir.

194 ülkeden toplanan verilerle oluşturulan rapora göre, söz konusu ülkelerin yüzde ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/dsoden-onlem-cagrisi-hareketsizlik-kaynakli-hastaliklarda-500-milyon-kisi-tehlikede/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/dsoden-onlem-cagrisi-hareketsizlik-kaynakli-hastaliklarda-500-milyon-kisi-tehlikede/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top