ABD’de düşük not alan öğrenciler öğretmeni okuldan attırdı

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

New York Üniversitesi’nde organik kimya dersi veren Profesör Maitland Jones düşük not alan öğrencileri tarafından okul yönetimine şikayet edildi. 

Organik kimya dersi alan 350 öğrencinin 82’si, dersin çok zor olduğunu iddia etti. Düşük not alan öğrenciler imza kampanyası başlattı.

Öğrenciler, profesör Maitland Jones aleyhine okul yönetimine dilekçe verdi. 

İnceleme başlatan okul yönetimi, not ortalamasının düştüğünü tespit etti. Üniversitenin itibarının tehlikeye düştüğüne karar verdi.

Üniversite yönetimi, dersi iyi anlatamadığı gerekçesiyle Profesör Maitland Jones’un okulla ilişiğinin kesilmesine karar verdi. 

84 yaşındaki Profesör Maitland Jones da zaten emekli olmayı düşündüğünü, bu kararla eğitim yılı sona ermeden okuldan ayrıldığını söyledi.

Öğretim üyeleri ve veliler ise, okulun kararına tepki gösterdi.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/abdde-dusuk-not-alan-ogrenciler-ogretmeni-okuldan-attirdi/715897

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top