140 kuruluştan IMF’ye yoksullara yardım çağrısı

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Reuters’ın haberine göre, IMF Yönetim Kurulu’na gönderilen mektupta, “Özel çekme hakları veya SDR’ler olarak bilinen daha fazla IMF rezerv varlığının tahsis edilmesi, hemen hemen tüm düşük ve orta gelirli üye ülkeler için borç veya koşul olmaksızın yüz milyarlarca doları kullanılabilir hale getirecektir” ifadelerine yer verildi.

IMF yetkilileri, Temmuz ayında SDR rezervlerinin yeni aktarımının, Rusya-Ukrayna savaşının etkileriyle mücadele eden ülkelere yardım etmek için seçenekler arasında olduğunu belirtti. IMF yetkilileri ayrıca, bu konuda aktif bir tartışma olmadığını söyledi.

Dünya Bankası (WB), geçen ay savaşın bir sonucu olarak, küresel durgunluğun artan riskleri için uyarılarda bulundu.

WB, yaklaşık 600 milyon insanın 2030 yılına kadar günde sadece 2,15 dolarlık bir gelirle aşırı yoksulluk içinde yaşayacağını belirtti.

Küresel finans yetkilileri IMF ve WB’nin yıllık toplantıları için Washington’da buluşmaya hazırlanıyor. Bu dönemde 140 kuruluşun bir yıldan biraz fazla bir süre içinde ikinci büyük SDR tahsisine yönelik talebi geldi.

 

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/140-kurulus-imfden-ne-istedi-haber-194468

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top