ABD'de silahlı saldırı: 5 kişi öldürüldü

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde yürüyüş parkurunda ateş açan saldırgan, aralarında 1 polis memurunun da bulunduğu 5 kişiyi öldürdü.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, polis yetkilileri, Raleigh’te 5 kişiyi öldüren saldırganın saatlerce kaçtıktan sonra bir evde sıkıştırılıp yakalandığını bildirdi. “Beyaz genç erkek” olarak tanımlanan şüpheli, yerel saatle 21.00’de gözaltına alındı. ​​​​​​​Saldırganın kimliği açıklanmadı.

Polis, arama esnasında bölgedekileri evlerinde kalmaları konusunda uyardı.

Aralarında bir polis memurunun da bulunduğu 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Eyalet Valisi Roy Cooper, “Bu gece terör kapımıza kadar geldi. Her topluluğun kabusu Raleigh’e geldi. Bu, işlenen anlamsız, korkunç ve çileden çıkaran bir şiddet eylemidir” dedi.

Raleigh Belediye Başkanı Mary-Ann Baldwin de “Amerika’daki bu akılsız şiddeti durdurmalıyız, silahlı şiddeti ele almalıyız. Yapacak çok işimiz var ve bu gece yas tutacak çok şeyimiz var” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/abdde-silahli-saldiri-5-kisi-olduruldu-haber-1584920

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top