AKPM’den Türkiye demokrasisine yine ‘kırık not’

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) oyladığı denetim raporunda Türkiye demokrasisine yine ‘kırık not’ verdi ve ‘dezenformasyon düzenlemesi’nden vazgeçilmesini istedi.

Fotoğraf: Reuters

AKPM Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin Avrupa Konseyi Üyeliğinden Kaynaklanan Taahhütleri ve Yükümlülükleri’ başlıklı rapor ve beraberindeki karar tasarısı, bugün Strasbourg’da düzenlenen genel kurul toplantısında oy çoğunluğuyla kabul edildi.

DW Türkçe’nin haberine göre Türkiye’de yargı bağımsızlığı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarının uygulanışı ve 2023 seçimlerine odaklanan karar tasarısı 16’ya karşı 94 oyla kabul edildi. Oylamada yedi parlamenter çekimser kaldı.

AKPM’de temsil edilen Türk heyetinin AKP ve MHP’li ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/akpmden-turkiye-demokrasisine-yine-kirik-not/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/akpmden-turkiye-demokrasisine-yine-kirik-not/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top