O ülkeden tepki çeken karar: Depremde ölenler kusurlu bulundu

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İtalya’da 300’den fazla kişinin hayatını kaybettiği L’Aquila depremiyle ilgili bir davada, bir binada enkaz altında kalarak hayatını kaybeden 24 kişiye dair alınan bir karar, tepkilere neden oldu.
“Il Messaggero” gazetesinin Abruzzo bölge baskısında ve “Il Centro” gazetesinde çıkan haberlere göre, mahkeme kararında, 6, 3 büyüklüğündeki depremden önce iki sarsıntı yaşandığına dikkat çekilerek bu iki küçük sarsıntının ardından evlerini terk etmeyen ve sonraki büyük sarsıntıda evlerinin enkazında kalarak can veren 24 kişi belirli oranda kusurlu bulundu.
“ENKAZ ALTINDA KALARAK ÖLEN KİŞİLER KUSURLU BULUNDU”Mahkeme kararında,  deprem sırasında Campo di Fossa caddesindeki binada ölen 24 kişinin önceki iki sarsıntıya rağmen evlerini terk etmemesi, bu kişilerin ihmali olarak yorumlandı. Depremde söz konusu binada ölenlerin, evden çıkmamaları sebebiyle olaydaki ihmal payının yüzde 30 olduğu, ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12368635/o-ulkeden-tepki-ceken-karar-depremde-olenler-kusurlu-bulundu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12368635/o-ulkeden-tepki-ceken-karar-depremde-olenler-kusurlu-bulundu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top