Almanya’da Sağlık Bakanı Lauterbach’ı kaçırma girişimi önlendi

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Konu hakkında Federal Başsavcılık tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, gözaltına alınan Alman vatandaşı Elizabeth R’nin bir terör örgütünde elebaşı olmak ve federal hükümete karşı ihanet girişiminin hazırlanmasında suç ortaklığı yapmakla suçlandığı ifade edildi.

Söz konusu açıklamada, Elizabeth R’nin Alman anayasasını ve temel düzeni reddeden bir ideolojiye sahip olduğu ve Almanya’nın bir otoriter sisteme geçmesini savunduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Elizabeth R’nin bu sebeple hedeflerini gerçekleştirmek için bir terör örgütüne katıldığı aktarıldı.

Örgütün, Almanya’da iç savaş benzeri koşulları çıkarmayı ve böylece federal hükümetin ve parlamenter demokratik düzenin devrilmesini sağlamayı hedeflediği belirtilen açıklamada; bunun için örgütün, elektrik tesislerine saldırılar yapmanın yanı sıra gerektiğinde korumalarını öldürerek Sağlık Bakanı  Lauterbach’ın kaçırılmasını planladığı ifade edildi.

Açıklamada, Elizabeth R’nin patlayıcı madde ve silah temin etme çabalarında bulunduğu aktarılırken, bu kişinin ayrıca örgüte eleman kazandırma çalışmalarına katıldığı bildirildi.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/almanyada-saglik-bakani-neden-kacirilmaya-calisildi-haber-194488

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top