Meksika'da kuruldu, Türkiye'nin adı verildi!

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Guadalajara Belediye Başkanı Navarro, TİKA ile yaptıkları iş birliği sayesinde Türkiye ile ilişkilerin ivme kazandığını ve bu doğrultuda Guatemala Belediyesi ile Türkiye’den bir belediyenin kardeş şehir olması hususunda talepte bulunacağını açıkladı.
TİKA Meksika Koordinasyon Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Başkanlık, ülkenin en kalabalık üçüncü eyaleti Jalisco’ya bağlı Guadalajara Belediyesinde, 15 ila 45 yaş aralığındaki dezavantajlı ve otizmlilere yönelik, şehrin ilk mesleki eğitim merkezini açtı.
TİKA ile Guadalajara Belediyesi iş birliğinde açılan otizm merkezine “Türkiye”nin adı verildi.
Proje kapsamında, ayda en az 1000 kişiye hizmet vermesi beklenen; bilgisayar, tekstil, bahçıvanlık, geleneksel pinyata yapımı, temizlik ve pasta atölyelerinin ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12376207/meksikada-kuruldu-turkiyenin-adi-verildi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12376207/meksikada-kuruldu-turkiyenin-adi-verildi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top