Amerika Huawei’ye Karşı Ciddi Bir Yaptırım Daha Getirmeyi Planlıyor

Amerika Birleşik Devletleri ile Huawei arasındaki gerginlik zaman zaman durulsa da, hala devam ediyor. Son olarak gelen haberlere göre, Huawei’nin Hazine Bakanlığı’nın Specially Designated Nationals (SDN) isimli listesine eklenmesi isteniyor. Bu listeye eklenmek, Huawei’nin dolar üzerinden ticari işlemler yapamaması anlamına geliyor.

Amerika’nın ekonomik çıkarları ve dış politikaları için tehdit oluşturan kişi ve firmaların eklendiği SDN listesi, dahil olan gerçek ya da tüzel kişilerin ticari işlem yapmalarını engellliyor.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından yedekte tutulan ve en son çare olarak kullanılması düşünülen bu plan, Amerika’nın en agresif yaptırımlarından birisi. Ticaret Bakanı Wilbur Ross, yöneltilen sorular üzerine “Her türden şirket için her türlü önlemin alınması planlanır. Fakat bu sabah itibariyle bu türden bir yaptırım gerçekleştireceğimizi sanmıyorum.” dedi.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top