Arakanlı Müslüman liderlere bıçaklı terör saldırısı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dhaka Tribune’ün haberine göre, yetkililer, bölgenin Ukhia kentindeki Balukhali mülteci kampında topluluk liderleri 38 yaşındaki Muhammed Enver ve 35 yaşındaki Muhammed Yunus’un bir grup çete üyesinin bıçaklı saldırısına uğradığını açıkladı.
Bangladeş polisi, Yunus’un olay yerinde, Enver’in de hastanede yaşamını yitirdiğini kaydetti.
Olaya ilişkin herhangi bir gözaltı gerçekleşmediği belirtilirken, bölgede güvenlik önlemlerinin artırıldığı bilgisi paylaşıldı.
ARAKANLI MÜSLÜMANLARA ETNİK TEMİZLİK
Arakan’da 2012’de Budistler ile Müslümanlar arasında çatışmalar çıkmış, olaylarda çoğu Müslüman binlerce kişi katledilmiş, yüzlerce ev ve iş yeri ateşe verilmişti.
Arakan’daki sınır karakollarına 25 Ağustos 2017’de düzenlenen eş zamanlı saldırıları gerekçe gösteren Myanmar ordusu ve Budist ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12389196/arakanli-musluman-liderlere-bicakli-teror-saldirisi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12389196/arakanli-musluman-liderlere-bicakli-teror-saldirisi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top