Türkmen şehri Kerkük'ten güzel haber: Havalimanı sivil uçuşlara açıldı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Türkmen soydaşlarımızın yaşadığı Irak’ın Kerkük kentinde bulunan ve askeri üs olarak kullanılan Kerkük Havalimanı düzenlenen törenle resmi olarak hizmete açıldı.
Açılışa Irak Başbakan Vekili ve Ulaştırma Bakanı Nasır Hüseyin eş-Şibli, Irak Sivil Havacılık Kurumu Başkanı Nail Said Abdulhadi ve Kerkük Valisi Rakan Said katıldı. Irak Sivil Havacılık Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, Kerkük Havalimanının tüm uluslararası standartlara uygun ve sivil uçuşlara hazır olduğu belirtildi.
Açıklamada, Kerkük Havalimanının ülkedeki yolcu ve kargo taşımacılığına ciddi anlamda katkı sağlayacağı aktarıldı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12389193/turkmen-sehri-kerkukten-guzel-haber-havalimani-sivil-ucuslara-acildi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12389193/turkmen-sehri-kerkukten-guzel-haber-havalimani-sivil-ucuslara-acildi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top