Avrupa'da gerilim artıyor: Sınıra asker sevkiyatı başladı

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Belarus Savunma Bakanlığı, ’Rusya ile “ortak bölgesel gücün” kurulması aşamasında sınırda yaklaşık 9 bin Rus askerinin konuşlandırılacağını açıkladı.

RUS ASKERLERİ BELARUS’TA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko’nun batı sınırlarında gerilimin tırmanması nedeniyle iki ülke ordularından oluşan “ortak bölgesel gücün” Belarus sınırlarına konuşlandırılması yönünde aldıkları kararın ardından Rus askerleri Belarus’a gelmeye devam ediyor.

Belarus Savunma Bakanlığı Uluslararası Askeri İşbirliği Daire Başkanı Valeriy Revenko tarafından yapılan açıklamada, “(Bölgesel gruplaşmanın) bir parçası olarak Rus askerlerini taşıyan trenler Belarus’a varmaya başladı. Bu işlem birkaç gün sürecek. Toplam asker sayısı 9 binden az olacak” denildi. Açıklamada ayrıca daha fazla bilgi paylaşımının ileriki günlerde yapılacağı kaydedildi.

UKRAYNA VE NATO’NUN MUHTEMEL SALDIRILARINA KARŞI ‘ORTAK BÖLGESEL GÜÇ KONUŞLANDIRMA’

Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, geçtiğimiz günlerde Minsk’te yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın Belarus’a saldırı yapacağı yönünde istihbarat bilgilerine ulaştıklarını, aynı zamanda NATO tarafından muhtemel nükleer saldırıya karşı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile “ortak bölgesel güç konuşlandırma” yönünde karar aldıklarını duyurmuştu.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/avrupada-gerilim-artiyor-sinira-asker-sevkiyati-basladi/717093

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top