Eğitim alan Rus askerlerine saldırı: 11 kişi hayatını kaybetti

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ukrayna’da savaşmak üzere gönüllü oldukları belirtilen ve Belgorod’a giden Rus askerler, silah eğitimi aldıkları sırada eğitim alanına silahlı iki kişi girdi.Rus devlet haber ajansı Ria’nın haberine göre, saldırganlar eski bir Sovyet ülkesinden geliyor.
Rusya Savunma Bakanlığı’nın Ria’ya yaptığı açıklamada saldırganlarla ilgili daha fazla detay verilmedi. Saldırganların da olay sırasında vurulduğu ve öldüğü açıklandı.
11 kişinin hayatını kaybettiği olayda 15 kişi de yaralandı.
Ria’ya konuşan Savunma Bakanlığı yetkilisi, “Silahlı atış talimi sırasında teröristler hafif silahlarla Ukrayna’da savaşmak üzere gönüllü olan askerlere ateş açtı. Ateşle birlikte 11 kişi hayatını kaybetti; 15 kişi de farklı derecelerde yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.”
Belgorod Valisi, olayda hiçbir sivilin zarar görmediğini duyurdu.
Geçen ay Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12390387/egitim-alan-rus-askerlerine-saldiri-11-kisi-hayatini-kaybetti

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12390387/egitim-alan-rus-askerlerine-saldiri-11-kisi-hayatini-kaybetti

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top