Avustralya'dan, İsrail'e Kudüs şoku: Başkent olarak tanımayacak

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü siyonist İsrail’in Başkenti olarak ilan etmesi tepkilere neden olmuştu.
Avustralya, Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını geri aldı.  Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, dört yıl önce eski Başbakan Scott Morrison dönemine alınan kararın barışı baltaladığını ve Avustralya’yı diğer ülkelerden ayrıştırdığını söyledi.
Bakan Wong, Avustralya’nın büyükelçiliğinin Tel Aviv’de kalacağını belirtti.
İşgalci İsrail Başbakanı Yair Lapid ise Avustralya’da bu kararın “medyadaki yanlış bir habere aceleci bir yanıt olarak” alındığını söyledi ve “Avustralya hükümetinin diğer meseleleri daha ciddi ve profesyonelce yönetmesini” umduklarını belirtti.
Eski ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan dış politikası açısından radikal bir adımla, 2017’de Kudüs’ü siyonist İsrail’in başkenti olarak tanımıştı.
Uluslararası çapta eleştirilen kararın ardından ABD Büyükelçiliği Mayıs 2018’de ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12401328/avustralyadan-israile-kudus-soku-baskent-olarak-tanimayacak

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12401328/avustralyadan-israile-kudus-soku-baskent-olarak-tanimayacak

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top