Kuleba'dan Zelenskiy'e İran ile ilişkilerin kesilmesi önerisi

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İran ile Ukrayna arasındaki gerilim artıyor. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitry Kuleba, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e İran ile diplomatik ilişkilerin resmen kesilmesi önerisinde bulundu. Kuleba yaptığı açıklamada, “İran insansız hava araçlarının Ukrayna’nın sivil altyapısına verdiği sayısız tahribatı, insanlarımıza verdiği can ve mal kayıpları ve ayrıca İran’ın Rusya’ya silah tedarikinin devam etmesi ihtimaline ilişkin raporların ortaya çıkmasıyla bağlantılı olarak, İran ile diplomatik ilişkilerin kesilmesi önerisini Ukrayna Devlet Başkanı’nın değerlendirmesine sundum” ifadelerini kullandı….

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12401335/kulebadan-zelenskiye-iran-ile-iliskilerin-kesilmesi-onerisi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12401335/kulebadan-zelenskiye-iran-ile-iliskilerin-kesilmesi-onerisi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top