Bakan Akar'dan Yunanistan'a çağrı: Ege ve Akdeniz dostluk denizi olsun

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege’de tansiyonun yükseldiği bir dönemde Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile toplantısında diyalog kanalının açık kalmasını istediklerini söyleyen Bakan Akar, görüşmede ayrıca daha sık bir araya gelmenin önemine vurgu yaptığını ifade etti. “Ege ve Doğu Akdeniz’in bir dostluk denizi olmasını istiyoruz” diyen Bakan Akar tüm zenginliklerin adil bir şekilde paylaşılması için huzur ve güvenin önemine dikkat çekti. Öte yandan ABD ile yaşanan F-16 krizine ilişkin değerlendirmede bulunan Akar, “Sorunu ABD ile çözmek istiyoruz. Ancak alternatiflerimiz de var” dedi….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12379296/bakan-akardan-yunanistana-cagri-ege-ve-akdeniz-dostluk-denizi-olsun

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12379296/bakan-akardan-yunanistana-cagri-ege-ve-akdeniz-dostluk-denizi-olsun

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top