Dünyada 2022'de 5,3 milyar cep telefonunun çöpe atılacağı tahmin ediliyor

Dikkat! bu haber “Dünya Bülteni” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

BBC’de yer alan habere göre, küresel ticaret verileri “e-atık” kaynaklı çevresel sorunun artan boyutuna işaret ediyor.

Araştırmalar, pek çok insanın eski telefonlarını geri dönüşümle değerlendirmek yerine elinde tuttuğunu gösteriyor, dünya genelinde 16 milyar cep telefonunun olduğu sanılıyor.

WEEE’nin yürüttüğü araştırmaya göre, bu yıl 5, 3 milyar cep telefonunun geri dönüştürülmeden çöpe atılacağı tahmin ediliyor.

Çamaşır ve tost makinelerinden tablet bilgisayarlara ve küresel konumlandırma sistemi (GPS) cihazlarına kadar çeşitli elektrikli ve elektronik atık “dağının” 2030’a kadar yılda 74 milyon ton artacağı öngörülüyor.

İngiltere’de 5, 63 milyar sterlin değerinde milyonlarca kullanılmamış ancak çalışan elektrikli eşyanın evlerde istiflendiği belirtiliyor.

E-atıkların yüzde 17’si geri dönüştürülüyor

WEEE’den Magdalena Charytanowicz, “Bu cihazlar, yeni elektronik cihazların veya rüzgar türbinleri, ……

Devamını okumak için: https://www.dunyabulteni.com/dunya/dunyada-2022-de-53-milyar-cep-telefonunun-cope-atilacagi

Kaynak :
https://www.dunyabulteni.com/dunya/dunyada-2022-de-53-milyar-cep-telefonunun-cope-atilacagi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top