Biden, kürtajın ülke çapında yasaklanmasına ilişkin tasarıyı veto edecek

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçilerin kürtajın ülke genelinde yasaklanmasına ilişkin sunduğu tasarıyı veto edeceğini açıkladı.

Fotoğraf: Reuters

Biden, Washington’da Ulusal Demokratik Komitesi tarafından düzenlenen etkinlikte konuştu. AA’nın haberine göre konuşmasında ağırlıklı olarak kürtaj tartışmalarına değinen Biden, Cumhuriyetçilerin kürtajı tüm ülkede yasaklamak için sunduğu yasa tasarısına ilişkin, “Bu tasarıyı Kongreden geçirirse, ben veto ederim” ifadesini kullandı.

Biden, Yüksek Mahkeme’nin kürtajı anayasal hak olarak tanıyan kararı iptal etmesinden bu yana 16 eyaletin kürtajı yasakladığına işaret ederek, “Sadece mesleklerini yapmak isteyen doktorlar ve ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/biden-kurtajin-ulke-capinda-yasaklanmasina-iliskin-tasariyi-veto-edecek/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/biden-kurtajin-ulke-capinda-yasaklanmasina-iliskin-tasariyi-veto-edecek/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top