BM'den TBMM'de kabul edilen dezenformasyon yasasına tepki

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Marta Hurtado, dezenformasyon yasanın Türkiye’de ifade özgürlüğüne büyük zarar vereceğini iddia etti.
Hurtado, yaptığı açıklamada, “Türkiye’de parlamentonun bu yasayı kabul etmesinden büyük endişe duyuyoruz” dedi.
İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KAPSAMINA DEĞİNDİ
Yasa uyarınca “yanlış bilgi yayanlara hapis cezası verilmesinin” öngörülmesine değinen Hurtado, “Uluslararası insan hakları hukukuna göre ifade özgürlüğü sadece ‘doğru’ bilgiyle sınırlı değildir, her tülü bilgi ve görüşü içerir. İfade özgürlüğünün sınırlanması sadece meşru ve gerekli hallede uygulanır” diye konuştu.
“BU YASA KEYFİ UYGULAMALARA YOL AÇACAK”
Türkiye’deki yasanın keyfi uygulama ve ihlallere yol açacağını öne süren BM sözcüsü, ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12385664/bmden-tbmmde-kabul-edilen-dezenformasyon-yasasina-tepki

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12385664/bmden-tbmmde-kabul-edilen-dezenformasyon-yasasina-tepki

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top