Prens Selman: “Rusya ile Ukrayna arasında ara buluculuk rolü üstlenebiliriz”

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, görüşme esnasında ülkesinin Rusya-Ukrayna savaşında ara buluculuk rolü yapmaya her zaman hazır olduğunu söyledi. Veliaht Prens, bölgedeki gerilimi azaltmak için yapılan çalışmaları desteklediğini belirtti.

Prens Selman, ülkesinin Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda Rusya’nın dört Ukrayna bölgesini yasa dışı ilhak etme kararını reddettiğini vurguladı.

Prens Muhammed bin Selman, Riyad’ın BM ve uluslararası hukuka göre devletlerin egemenliğine saygı göstermesi ve anlaşmazlıkların barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğine inandığını kaydetti.

Ukrayna lideri Zelenski ise Prens Selman’ın başbakan olarak göreve başlamasını tebrik ederken, Suudi Arabistan’ın BM Genel Kurulu’nda Rusya’nın Ukrayna bölgelerini yasa dışı ilhakını kınayan karara destek vermesini olumlu karşıladığını söyledi.

Zelenski, Suudi Arabistan’ın Ukrayna’ya destekte bulunduğu 400 milyon dolarlık insani yardım için teşekkür ederken; Riyad’ın, Kiev’in yaşadığı krizde insanların acılarını azaltmak konusunda istekli olduğunu ifade etti.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/suudi-arabistan-veliaht-prensi-muhammed-bin-selman-ukraynaya-ne-teklif-etti-haber-194500

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top