Borrell: “Putin blöf yapıyor olmamalı”

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Belçika’nın Brugge kentinde AB Diplomasi Akademisinin açılışında konuştu.

Borrell, Rusya’nın nükleer tehditleri konusunda, “Putin, blöf yapmadığını söylüyor. Putin, blöf yapmayı göze alamaz. Ukrayna’yı destekleyenler, AB, AB ülkeleri, ABD ve NATO da blöf yapmıyor. Ukrayna’ya karşı herhangi bir nükleer saldırının bir yanıtı olacaktır” dedi.

AB Temsilcisi, “Nükleer bir yanıt olmayacak ancak Rus ordusunun imha edileceği güçlü bir askeri yanıtı olacak. Putin, blöf yapıyor olmamalı” ifadelerini kullandı.

Borrell, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun Rusya’nın Ukrayna bölgelerini yasa dışı ilhakını kınayan kararının 143 ülkenin oyuyla kabul edilmesi hakkında, “Sonuçtan çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Ülkelerin yaklaşık yüzde 20’sinin çekimser oy kullanması nedeniyle endişe duyduğunu söyleyen Borrell, bu ülkelerin Rusya’ya bağımlılıkları nedeniyle çıkarları gereği bu yönde oy kullanmış olduklarını ifade etti.

“Yine de sayı çok fazla” şeklinde konuşan Borrell, bu ülkelerin fikrini değiştirmek için diplomatik çabaların sürmesi gerektiğini söyledi.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/ab-rusyayi-hangi-konuda-tehdit-etti-haber-194486

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top