Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Ne Anlam Gelir? Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Hangi Durumlarda Alınır ve Nasıl Çözülür?

Beyaz eşya teknolojilerinde hata kodu sistemi, önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Kullanıcıların cihazlarında herhangi bir sorun olduğunu kolayca anlayabilmesini sağlayan hata kodları, karşılık gelen açıklamalarıyla tüketicinin arızanın niteliğiyle ilgili de bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. Çamaşır makinesinde E18 hata kodu alınması da yaygın olarak görülmektedir. Çamaşır makinenizin dijital gösterge ekranında E18 hata kodunun yanıp, söndüğünü gördüyseniz, cihazınızın kullanılabilmesi mümkün değildir. Bu yüzden vakit kaybetmeden profesyonel Pendik Bosch Servisi merkezi hizmetlerimize başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Neden Çıkar?

Dijital gösterge ekranında E18 hata kodunu gördüyseniz, makineniz yıkama programını sağlıklı bir şekilde tamamlayamayacaktır. Çünkü çamaşır makinesi hata kodları listesine göre E18 hata kodunun karşılığı su tahliye yapamama sorunudur. Yıkama suyunu veya durulama suyunu tahliye edemeyen çamaşır makinesinde program ilerlemeyecek ve yıkama tamamlanamayacaktır. Bu durumda makinenizin doğrudan kullanımını etkileyen bir husus olduğundan mutlaka en kısa süre içerisinde Kartal Bosch Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından müdahale edilmelidir.

Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinenizin dijital gösterge ekranında E18 hata kodu alıyorsanız, makinenizin su tahliye işlemini yapamadığını anlayabilirsiniz. Çamaşır makinenizin su tahliye fonksiyonunu yerine getiren bileşenlerden birinde veya birkaçında sorun meydana gelmiştir. Bu durumda su tahliyesi yapamamasına neden olarak, sistem tarafından E18 hata koduyla kullanıcının bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

Çamaşır makinesinin E18 hata kodunu vermesi durumunda su tahliye bileşenleri kontrol edilmelidir. Bireysel olarak bu aşamada su tahliye filtresinde tıkanma olup, olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle su giriş vanasını kapatmalısınız. Daha sonra makinenin ön panelinin en alt kısmında yer alan tırnaklı veya vidalı kapağı açmalısınız. Burada bulunan küçük kapağı saat yönünün tersine döndürerek, açabilir ve su tahliye filtresine ulaşabilirsiniz. Herhangi bir yabancı cisim olup, olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yabancı cisim varsa çıkartarak/temizleyerek, sorunu çözebilirsiniz. Ancak hiçbir şey yok ise makinenizin su tahliye hortumunda tıkanma olabilir. Burayı da kontrol ettiğinizde bir şey göremezsiniz teknik bir arıza olduğu anlamına gelir.

Çamaşır makinesi teknolojisinin su tahliyesindeki en temel parçası su tahliye pompasıdır. Su tahliye pompası arızalı ise makineniz Sultanbeyli Bosch Servisi teknikerlerimizce yere yatırılır ve alt kısmında parçaya ulaşılır. Buradan arızalı su tahliye pompası sökülerek, yerine yenisi takılır. Bu işlemler firmamız tarafından 1 yıl garantili olarak gerçekleştirilirken, maliyetleri de oldukça düşüktür.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top