DW'nin 'nükleer' ikiyüzlülüğü: Almanya'da iyi Türkiye'de kötü

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Almanya, Rusya- Ukrayna Savaşı nedeniyle yaşadığı enerji krizini hafifletmek maksadıyla 3 nükleer santralini 2023 Nisan’ına kadar çalıştıracağını açıkladı.
Alman Devleti tarafından fonlanan medya kurumu Deutsche Welle’nin (DW) Türkçe hesabı, söz konusu gelişmeyi nükleer santralin çiçeklerle donatılan fotoğraflarıyla servis etti. Aynı DW, Türkiye’nin yapımı süren Akkuyu Nükleer Santrali’nden ise, “Doğaya ve insana zarar verecek” diye bahsetmişti.
Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle patlak veren enerji krizi Almanya’nın nükleer enerji faaliyetlerini sona erdirmesine yönelik planı erteletti. Almanya Başbakanı Olaf Scholz, enerji krizi ile mücadele için ülkede faaliyette olan 3 nükleer santralin 2023 Nisan’a kadar çalıştırılması talimatı verdi.
……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12396600/dwnin-nukleer-ikiyuzlulugu-almanyada-iyi-turkiyede-kotu

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12396600/dwnin-nukleer-ikiyuzlulugu-almanyada-iyi-turkiyede-kotu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top